Vlastníte nemovitost, která vám ale postupem času přestala vyhovovat? Nejste sami. Nechce se vám ji prodávat, a přesto toužíte po změně? Možná máme řešení!

Směnná smlouva

Pokud je totiž nemovitost ve vašem osobním nebo družstevním vlastnictví, můžete vše vyřešit formou barterového obchodu, který upravuje § 2184 Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.

  • Stejně jako u každé realitní transakce, je i u směnného obchodu základem smlouva. Vřele doporučuji nechat vypracování na právníkovi, který se na tento druh obchodu specializuje. Jen tak si můžete být jisti, že žádné důležité detaily nezůstanou opomenuty.
Možnosti výměny

Základem je najít zájemce, kterému vyhovuje vaše nemovitost, potažmo toho, který má opačné požadavky než vy. Díky tomu se vaše přání ohledně nemovitostí sejdou.

zprostředkovatelské smlouvy šárka sabová realitní agent prahaa

 

  • Sousedská výměna

Nejčastější druh výměny, větší byt za menší a opačně.
Jelikož životní situace se nám průběžně mění, je celkem pravděpodobné, že se ve vašem okolí (obzvlášť, pokud bydlíte v bytovém domě) někdo s opačnými požadavky najde rychle. Zkuste sousedy aktivně oslovit, rozneste poptávku, poproste o vylepení ve společných prostorách domu. Možná budete překvapeni, jak rychle bude vaše přání vyslyšeno.

  • Výměna velmi odlišných nemovitostí

Pokud vlastníte malý byt a rádi byste dům či naopak, je situace značně komplikovanější.

Najít ideální protějšek by vás v tomto případě stálo hodně času i energie a výsledek by přesto nemusel být podle vašich představ. V tomto případě doporučuji vložit energii do prodeje a najít nemovitost, která odpovídá vašim požadavkům.

výměna nemovitosti šárka sabová realitní makléř praha

Každý jsme individuální a stejně takové je naše bydlení. Rádi byste se poradili, jak řešit zrovna váš případ? Proč se zbytečně trápit v něčem, co už nám nevyhovuje, když je celá situace řešitelná v náš prospěch. Ozvěte se mi! Proberu s vámi možnost výměny i případný prodej či refinancování hypotéky. Těším se na naši spolupráci!