Inzerci prodeje vaší nemovitosti jste zvládli na výbornou a první zájemci se ozývají? Skvělé, gratuluji! Teď vás čeká další krok – prohlídka nemovitosti. Ať si říká kdo chce co chce, na prvním dojmu vždy záleží. A u prodeje nemovitosti to platí dvojnásob. Čemu je dobré věnovat extra péči?
prohlídka nemovitosti jak na to realitní makléř

Buďte vřelí

Potenciální zájemce přátelsky přivítejte. Nabídněte kávu a minerální vodu, nachystejte malé občerstvení. Buďte jim při ruce a ochotni odpovědět na všechny otázky, zároveň ale dejte zájemcům prostor k diskusi. Buďte jim na dosah, ale ne v patách.

Nespěchejte

Vyhraďte si na prohlídku dostatek času. Koupě nemovitosti není koupě šatů a při prohlídce není prostor na impulzivní rozhodování. Dejte proto zájemcům dostatek času a netlačte na ně. Nechte je v klidu si nemovitost projít a vše si dobře prohlédnout. Nechte je nasát atmosféru a docenit každý pečlivě promyšlený detail.

Nalákejte na první pohled

Posekaný trávník, uklizená zahrada, natřený plot, umyté parapety a vchodové dveře…malé věci, které udělají velký dojem.

Vytvořte WOW efekt

Představte si sami sebe ve stejné situaci. Plánujete koupit dům. Poprvé jste otevřeli dveře nemovitosti, která by se mohla stát vaším potenciálním domovem… jaký by měl první krok být?

 • Vůně
  Vůně dělá hodně. Může zájemce podprahově odradit nebo naopak nalákat. Myslete na to. Zkuste použít kvalitní aromatickou svíčku nebo bytový parfém. Volte ale vůně nevtíravé, jemné a vkusné.
 • Detaily
  Lesknoucí se okna, čerstvé květiny, naklepané polštáře na sedačce, měkký pléd na křesle, příjemná hudba v pozadí… vytvořte vizuální domov snů!
 • Světlo a vzduch
  Nikdo nechce bydlet v tmavé a zatuchlé díře. Proto nezapomeňte roztáhnout závěsy, vytáhnout žaluzie, vyvětrat a pootevřít okno, rozsvítit lampu… ukažte zkrátka zájemcům na první pohled vaši nemovitost v celé své kráse!
 • Čistota
  Samozřejmostí je dokonalé čisto ve všech koutech. Zanedbaná nemovitost může snížit zájem, stejně jako snadno připravit půdu pro smlouvání o ceně

prohlídka nemovitosti prodej šárka sabová

Ani teplo, ani zima

S předstihem se zamyslete nad tím, jestli je teplota ve vaší nemovitosti v pořádku. Příliš velké horko ani mrznoucí nos ke koupi nenaláká. Zaměřte se tedy na to, aby bylo potenciálním zájemcům příjemně po všech stránkách.

Domluvená prohlídka nemovitosti je další krok k potenciálně úspěšnému prodeji. Že si nejste jisti, jestli je vše tak, jak má být? Nic se neděje. Práce realitního makléře je mým posláním už dlouhá léta. Pokud je dobře prodaná nemovitost váš aktuální cíl, klidně se mi ozvěte. Postarám se o prohlídky s potenciálními zájemci, stejně jako o všechny další důležité detaily!