Prodej nemovitosti přes více realitních kanceláří se může na první pohled jevit jako skvělý nápad. Více realitek – více nabídek. Nebo ne?

prodej nemovitosti přes více realitních kanceláří

Nevýhradní prodej

Nevýhradní smlouva = nezbytnost
Pokud máte v plánu prodej nemovitosti přes více realitních kanceláří, je nezbytností uzavřít s každou kanceláří písemnou nevýhradní smlouvu. Hlavní výhodou je fakt, že pokud kupce v závěru najdete sami, nikomu nic nedlužíte.

Rychlejší prodej?
Ano, rychlejší prodej je výhoda, kterou může prodej přes více agentů přinést. Na druhou stranu může rychlý prodej znamenat také nižší cenu. Výhoda pro kupujícího, nikoliv pro majitele.

 • Důvody?
  • Touha po úspěchu
   Díky touze po vítězství a získání kupce makléř obvykle první ustoupí z výše své provize, načež začne tlačit na cenu u majitele nemovitosti.

   Konkurence

  • Home staging, video prohlídka, profesionální fotodokumentace, kvalitní reklama ve vyhledávačích… to vše jsou věci, které se starají o úspěšný prodejní proces. Protože šance na výhru je s konkurencí podstatně menší, nemají makléři při nevýhradním prodeji motivaci investovat dostatek potřebné energie a prostředků.

   (Ne)spolupráce
  • V nevýhradním prodeji vládne mezi makléři soutěživost, což má za následek nechuť spolupracovat. Díky tomu můžete přijít o kvalitního kupce, kterého by potenciálně mohl přivést jiný makléř.

 

Více práce
Více realitních kanceláří přirozeně znamená více práce. Více vysvětlování, více času na prohlídkách, více administrativy, stejně jako více kontroly reálné aktivity makléřů. Vše z vaší strany.

Horší servis
O nevýhradní prodej mají často zájem začínající makléři, kteří nabírají zkušenosti. Čas, který tak můžete strávit na prohlídkách s nevhodně vybranými (nebo neprověřenými) kupci, vám už nikdo nevrátí.

prodej nemovitosti přes více realitek

Výhody výhradního prodeje

Loajalita
Exkluzivita prodeje se postará o makléřovo zapálení do prodeje. Díky jisté provizi (v případě úspěšného prodeje) udělá makléř všechny potřebné kroky k vaší spokojenosti. U výhradního prodeje má makléř větší možnost udržet cenu nemovitosti na požadované částce, jelikož není pod tlakem.

Profesionální prezentace
Makléř, který cítí vaši plnou důvěru je tak ochoten do nemovitosti investovat více času i peněz. Ať už se jedná o profesionální prezentaci, přípravu, prohlídky i výběr potenciálních kupců, můžete si být jisti, že makléř pracuje ve váš prospěch.

Efektivita
V rámci práce jednoho makléře si můžete být jisti, že nebudete plýtvat svým časem. Organizace prohlídek, doplňkové či právní služby i podávání informací a řešení smluv, to vše šetří váš čas i nervy.

Možnost aukce
Exkluzivní prodej zahrnuje možnost prodeje formou aukce. Tento druh prodeje je velmi oblíbený a úspěšný. Při nevýhradním prodeji ji není možné zorganizovat.

Spolupráce
Při exkluzivním prodeji také makléřům nedělá problém spolupracovat s jinými makléři, čímž se šance na úspěšný a rychlý prodej opět zvyšuje.

Chystáte se na prodej nemovitosti? Doufám, že vám dnešní článek pomohl v přemýšlení, jakou cestou se vydat. Pokud byste měli jakékoliv otázky, neváhejte se na mě kdykoliv obrátit. Exkluzivnímu prodeji se věnuji řadu let a za mým jménem stojí mnoho spokojených klientů. Ráda budu i vaší pravou rukou při prodeji vaší nemovitosti. Ozvěte se mi!