Jak už jsem zmiňovala nejednou, vzhled prodává. A u nemovitostí to platí dvojnásob. Na co se tedy zaměřit, abyste mohli s klidným srdcem zvýšit cenu nemovitosti, a přitom se nebát o úspěšný prodej?

První dojem

Je co? Důležitý! Jak vypadá váš trávník? Co záhony? Není plot oprýskaný? Úhledný a uklizený exteriér, čistá fasáda, barevné květiny, …to vše zachytí pohled a od první chvíle si srdce vašeho potenciálního kupce omotá kolem prstu.

Aby bílá bílá byla

Ano, mluvím o vašich stěnách. Malování nepatří k oblíbeným činnostem, ale čerstvě vymalované zdi udělají velkou službu. Pokud staging a celkový koncept domů nevyžaduje něco jiného, sáhněte vždy po světlých či neutrálních barvách. Zdi bez poskvrnky a vůně čerstvé výmalby? Věřte mi, že tohle potenciální kupci rozhodně chtějí!

Podlaha

Chápu, že nové podlahy před prodejem zřejmě dělat nebudete. Zkuste ale z těch starých vytěžit, co se dá. Pokud máte parkety, či ještě lépe klasické dřevěné podlahy, zbruste povrch (pokud to stav vyžaduje), namořte či nalakujte. Dřevěné podlahy nejsou levná věc a pokud jim věnujete péči, mohou vám při prodeji přidat pěkných pár bodů navíc.

jak zvýšit cenu nemovitosti šárka sabová

Světlo

Nikdo nechce bydlet v tmavé noře. Světlu proto věnujte extra pozornost. Vpusťte do vaší nemovitosti co nejvíce přirozeného světla a nechte pokoje vyniknout. Pokud víte, že některé místnosti trápí nedostatek světla, přidejte do pokojů lampy.

Kuchyně

Vyčistěte linku, naleštěte sporák i všechny ostatní spotřebiče zvenku i zevnitř, pokud si nejste jisti, ověřte včas funkčnost a pokud je potřeba, vyměňte kuchyňskou desku. Nejedná se o velkou investici, a přesto může u celkového vzhledu kuchyně udělat kus práce. Oprýskaná zašlá kuchyňská deska naopak na dojmu nepřidá.

Koupelna

Tady si dejte také extra práci. Všechno se musí blýskat! Nezapomeňte na žádné poloskryté kouty ani spodní část umyvadla. Naleštěná baterie, celistvá sprchová hadice, čisté spáry mezi kachličkami, funkční splachovadlo u WC… dát pozor na detaily se vyplatí!

https://www.sarkasabova.cz/kontakt/

…a zase ty detaily

Jak by vypadal dům vašich snů? Jemná vůně, hřejivé světlo svíček, pohovka s polštářky a měkkým plédem? Zahrada plná života a vázy plné čerstvých řezaných květin? To stejně dejte vašim potenciálním kupcům.

 

Můj návod je vlastně jednoduchý. Zamyslete se, co byste sami ve vašem potenciálním domově chtěli vidět. A ukažte vašim potenciálním zájemcům nemovitost snů! Nemovitost, která láká, která vytváří pocit bezpečí, útulna a teplo domova. Zkrátka nemovitost, kam se chtějí nastěhovat. Čím dřív, tím líp! Přáli byste si mít po ruce někoho, kdo vám s tímto cílem pomůže? Tady jsem, stačí mi napsat a ráda pomohu i vám!