Prodej nemovitosti není jednoduchý proces a chyby při prodeji nemovitosti  nejsou neobvyklou záležitostí. Každá taková chyba vás ale může stát spoustu peněz. Na co je potřeba dát si pozor?

 

 • Špatně nastavená cena

  Tolikrát zmiňovaný problém. Příliš vysoká cena způsobí, že nemovitost z trhu jen tak nezmizí a bude působit podezřele. Příliš nízká cena vás zase obere o peníze. Stejně tak bývá problematický osobní vztah k vaší nemovitosti, který zamezuje zdravému úsudku hodnotit situaci objektivně. Nastavení správné ceny vyžaduje znalosti a zkušenosti. Jen díky nim pak nemovitost prodáte výhodně a včas.

 • Škudlení na nesprávných místech

  Ano, prodej nemovitosti obvykle něco stojí. Není ale lepší investice než do příprav, inzerce a profesionální pomocné ruky. Jistě, za marketing, advokáta nebo makléře můžete v prvopočátku ušetřit a dům nabídnout k prodeji i bez toho. ALE – realita je taková, že všechny finance, které do prodeje vložíte, se vám dřív nebo později několikanásobně vrátí.

 • Nepřipravenost

  Pečlivá příprava nemovitosti na prodej je důležitým krokem k úspěšnému cíli. Oprava drobných nedostatků, perfektní homestaging (přečtěte si více zde) či profesionální 3D vizualizace dokáže nalákat správné kupce a usnadnit celý prodej. Nepřipravenost se postará o přesný opak.

 • Špatný výběr realitního makléře

  Vybírat pouze podle výše provize nemusí být ta nejlepší volba. Výsledkem takové spolupráce může být neprofesionální nízkonákladová prezentace, průměrné fotky nebo doplatky za další prodejní aktivity. Zjišťujte si reference a zkušenosti. Vždy se zajímejte o to, co provize daného makléře zahrnuje a co je třeba platit navíc. Jen tak dokážete reálně posoudit, který makléř bude ten nejlepší.

 • Nulová prodejní strategie

  Klasický problém prodejů na vlastní pěst. Prodej nemovitosti je složitý proces a prodej bez znalostí a nastavení strategie je často ten nejdelší a nejméně úspěšný. Správně nastavená a promyšlená strategie je základ!

chyby při prodeji nemovitosti realitní makléř praha

 • Nezkušenost

  Neznalost zákona neomlouvá. U prodeje nemovitostí to platí dvojnásob. Víte, jaké jsou vaše povinnosti? Jaké doklady musíte doložit a co a kde nezbytně nahlásit? Cena za nedbalost jsou nejen velké peníze, ale i vaše nervy. To stejné platí pro neznalost obchodního jednání, psychologie a vyjednávání. Myslete na to.

 • Rozbouřené emoce

  Prodej nemovitosti bývá občas spojen s emocemi. Finanční tíseň, smrt partnera či člena rodiny, časový tlak… emoce pak hrají v úsudku i rozhodování významnou roli, což vám může značně uškodit. Emoce zkrátka k úspěšnému prodeji nemovitosti nepatří.

 • Nedostatek objektivního pohledu

  Vaše nemovitost je zkrátka vaše. Znáte ji, pravděpodobně se vám líbí tak, jak je, nevidíte nedostatky nebo jich naopak vidíte až moc. Prodávat nemovitost je pak díky nedostatku objektivního pohledu na věc komplikované. Síla kvalitního makléře tkví v tom, že se na nemovitost dokáže dívat s odstupem a pohledem potenciálního zájemce.

 • Špatně postavená smlouva a zajištění platby

  I tady jednoznačně platí, že zkušenosti jsou k nezaplacení. Je totiž opravdu potřeba myslet na všechny ty drobnosti i velké problémy, které mohou př prodeji a následnému převodu nemovitosti a peněz nastat. Kvalitní makléř přesně ví, na co dát pozor. Díky tomu se vám pak nestane, že zůstanete bez peněz a s hlavou v dlaních.

chyby při prodeji nemovitosti realitní makléř praha

Za svou kariéru realitního makléře jsem se už mnohokrát setkala s utrápenými lidmi, kteří se do prodeje pustili sami, aniž by věděli, na co vše je třeba myslet.

Pokud je pro vás prodej nemovitosti aktuální téma a rádi byste celý proces zvládli v pohodě a bez zbytečných nervů, ozvěte se mi. Sejdeme se, popovídáme si a společně celý prodej přivedeme do šťastného finále!